Bylo, nebylo i tak by mohla začít naše pohádka. My si ale zde nebudeme přeci vykládat pohádky, ale budeme mluvit o skutečné realitě, takže začneme trochu jinými slovy, ale stejně to vezmeme hezky popořádku, abychom se ve všech těch výrazech neztratili.
Jednoho dne se změnil zákon o spotřebitelském úvěru. Je to již pěkná řádka let a od té doby jsou více krytí jak klienti, tak i solidní nebankovní společnosti, které poskytují půjčky a úvěry, protože na trhu v této oblasti ubylo mnoho firem, které chtěly jen šidit, takže je to v podstatě výhodné pro obě strany. Po změně zákona vyšly v platnost nová pravidla a stejně tak, jako se nesmí vydávat stoprocentní hypotéky, čili nemůžete za svou nemovitost získat plných sto procent, tak se změnily i podmínky a názvy spotřebitelských úvěrů. V dnešní podobě, například pod názvy hypotéka bez registrů nebo hypotéka bez doložení příjmů totiž nenajdete běžné spotřebitelské úvěry, ale najdete pod těmito názvy podnikatelské úvěry. Samozřejmě, že se jedná o hypotéku, jak už jejich název napovídá, čili u nich ručíte nemovitostí, kterou dáte do zástavy a za ní získáte velice nízké procento úrokové sazby a například až 70% z hodnoty nemovitosti. Peníze se dají v rámci firmy nebo podnikání využít jakýmkoliv způsobem.
Doba splácení se běžně pohybuje okolo třiceti let, pokud si nezvolíte nějaké kratší období na splácení celého úvěru. Takže to by bylo na začátek, pojďme tedy přejít dále.
V případě, že se bude jednat o běžného občana, který potřebuje půjčku, pak musí hledat pod názvy nebankovní hypotéka. A to platí i v případě, že se jedná o člověka, který například má dluhy, exekuce nebo záznam v registru dlužníků. V těchto případech totiž nejčastěji vyhledáváme tyto názvy, jako jsou hypotéky bez registru nebo hypotéka bez doložení příjmů.
Hypotéka je tedy možná i v případě, že na ni v běžné bance nedosáhnete. Velkou výhodou nebankovních neboli soukromých společností je totiž fakt, že u nich nemusíte složitě nic prokazovat, musíte samozřejmě ukázat, že máte měsíčně peníze na splácení (postačí výpis z účtu) a nevadí jim záznamy v registrech, které běžně u spotřebitelských ale i podnikatelských úvěrů tolerují.