Úplně základní hygienou je sprchování se před vstupem do vody. Obzvláště to platí, pokud nemáte kolem něj zpevněný povrch. Když tuto činnost nevykonáte, tak hrozí zanešení nečistot a trávy. Poté se Vám zde můžou tvořit sinice a jiné nechtěné bakterie. Další důležitou věcí je používání jen čistých hraček. Obzvlášť si dávejte pozor při dovádění dětí. Určitě se vyplatí přikrývat bazén plachtou. Také nesmíte zapomenout ořezat různé větve v jeho blízkosti. Ale nyní se přesuneme k samotnému čištění, jenž nejprve musíme rozdělit na mechanické a chemické.
Čištění mechanicky
Zde je nejdůležitějším pomocníkem filtrace. Pří častém koupání se musí během dne několikrát zapínat. Ovšem tady to pro některé uživatele končí, a to je špatně. Uvnitř tohoto zařízení je samotný filtr, který nesmíte zapomínat jednou za čas propláchnout. Po dlouhé době jeho provozu se musí koupit nový. Zaplatíte za něj okolo 650 Kč, ale to se samozřejmě liší na druhu a velikosti filtrace. Je velice důležitou součástí, protože pochytá spoustu nečistot. Asi každý z nás má klasickou sítku na větší nečistoty, protože se na ni dobře nabírá například listí. Pro nepořádek na obvodu je dobré požít kartáč. Jestliže chcete omezit chemii pořiďte si pískoví filtr, ale ten musí být napojen na elektrickou sít´.
Čištění chemicky
Nejznámějším prostředkem je chlór a jeho nákup se nejvíce vyplatí nejvíce ve velkém balení. A proto bych osobně zakoupil Chlornan sodný stabilizovaný 35 kg. Zaplatíte za něj kolem 675 Kč, což se při této velikosti určitě vyplatí. Před jeho použití ještě zkontrolujte pH vody. Koncentrace chlóru se doporučuje udržovat v rozmezí 0,3 až 0,6 mg/l. Ovšem hned při prvním napuštění musíte látky použít víc, ale potom přidáváte jen obvyklé množství, jenž se přidává pravidelně v rozmezí jednoho až tří týdnů. Dále si můžete pořídit ještě několik přípravků. Hodně používaným jsou produkty specializované na hubení řas.